Aglossa dimidiatus (Haworth, 1809)

Permalink

FAMILY Pyralidae
SUBFAMILY Pyralinae
GENUS Aglossa
SPECIES dimidiatus
AUTHOR(Haworth, 1809)
ORIGINAL COMBINATIONC.[rambus] dimidiatus
TYPE LOCALITY[United Kingdom], "Habitat in Tabernis mercatorum orientalium inter Theas. Imago i Aug."
GEOGRAPHICAL COORDINATES /
TYPE SPECIMEN(S) Syntypes, BMNH.
STATUS Species
PUBLICATION Haworth A. H. 1803-1828. Lepidoptera Britannica: sistens digestionem novam insectorum lepidopterorum quae in Magna Britannia reperiuntur, larvarum pabulo, remporeque pascendi, expansione alarum, mensibusque volandi, synonymis atque locis observationibusque variis: etc. - — 1-4:i-xxxvi, 1-609.
PAGINATION 372

Synonyms

NAME AUTHOR STATUS
dimidialis Guenée, 1854 Synonym of species

Species Distribution

COUNTRY PROVINCE/STATE PUBLICATION PAGE
Congo, the Democratic Republic of the Katanga Ghesquière J. 1942a. Lépidoptères Microlépidoptères (deuxième partie). - Annales du Musée du Congo belge, Zoologie [3, Arthropodes] section 2, Catalogues raisonnés (3) 7:121-240. 206

Notes:  Oriental: India; Palaearctic: China, Europe, Japan.

Host Plants

Unknown